O mnie

Świat zewnętrzny i głębia jestestwa. Tam wszystko. Tu wszystko… Polowania na rysie, oswajanie ich, szukanie ukrytych dróg w puszczy i chodzenie własnymi ścieżkami… Taka była droga tresera dzikich kotów, które teraz jedzą mi z ręki.

Mogę Ci pokazać.

Mogę Cię nauczyć.

Więcej!

Powiedz mi, jaki masz problem, a ja sprawię, że o nim zapomnisz.

֎WYDAWNICTWA I MEDIA

Jestem wydawcą. Znam przepis na książkę, którą dobrze się czyta i która realizuje osobiste czy biznesowe cele. Strategie, plany, praca koncepcyjna, zarządzanie projektami to mój chleb powszedni. Od 20 lat mam oko na wydawnictwa i media.

Z doświadczeniem w książkach, czasopismach i serwisach internetowych jako dziennikarz, korektor, redaktor językowy, redaktor zamykający, redaktor merytoryczny, redaktor prowadzący – od ponad dekady kreator wydawnictw specjalistycznych. Ratowałam duszę, oddając się polowaniom, na których wraz z młodymi pisarzami na zakrętach fabuły tropiłam i demaskowałam papierowe czarownice. Do dziś chętnie prowadzę spotkania autorskie czy towarzyszę twórcom, kiedy mnie potrzebują.

Gdy nie ma drzwi, wejdę oknem. Tworzę zespoły projektowe w branży wydawniczej, a Ty nie musisz się martwić o zatrudnienie kilku czy kilkunastu ludzi. Mogę być Twoim wydawcą dedykowanym do książek bądź redaktorem naczelnym czasopisma wewnętrznego dla korporacji czy na szeroki rynek, intranetu lub serwisu online, który zadba o koncept i ludzi.

Poza tym prowadzę szkolenia zawodowe, kształtujące kompetencje skutecznego wydawcy, gdzie dzielę się wiedzą z organizacji, zarządzania, planowania, analiz, kosztów, promocji, dystrybucji, negocjacji, prawa autorskiego, problemów pracowniczych, jak i pracy z autorami, a przede wszystkim skupiam się na istocie pracy koncepcyjnej i etyce zawodowej. Na szkolenia zgłaszają się zarówno redaktorzy, jak i kierownicy oficyn czy dyrektorzy wydawnictw. Jeśli potrzebujesz szkolenia dla swojego zespołu redakcyjnego, skontaktuj się ze mną, by dopasować warsztaty do Waszych potrzeb.

Napisz – bądź przed innymi!

֎ BIZNES I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

W ciągu ostatnich 3 lat w ramach działalności pro bono (MocKobiet.eu) skonsultowałam setkę przedsięwzięć, które ruszyły z miejsca.

Budowanie biznesów stało się moją pasją, zaś wiedzą o prawach nimi rządzących chcę dzielić się z szerszym gronem odbiorców, stąd też organizowane eventy jak Dzień Kobiet dla Mocarnych! czy podjęte studia doktoranckie i praca w zakresie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

Myślę niestandardowo i szeroko. Połączenie własnych doświadczeń, nabytych podczas podejmowanych przedsięwzięć w skrajnie różnych branżach, gdzie wystarczy podać dla zobrazowania leżące na dwóch biegunach rękodzieło i handel hurtowy (a to i tak nie jest wszystko, czego zasmakowałam w praktyce), daje mi niecodzienną perspektywę, którą dzielę się podczas konsultacji dotyczących rozwoju biznesu.

֎ HUMAN TO HUMAN

Budowanie relacji z ludźmi na lata i dawanie wartości innym przez to, co się robi, to moje priorytety. Ten blog zatem oraz cała działalność skupiona wokół Moc Kobiet – Przedsiębiorczość, Motywacja, Współpraca oraz moje doświadczenie i wiedza jesteśmy dla Ciebie.
Napisz do mnie. Zapraszam. 🙂

PS. Nie wiem, czy Ty także przepadasz za ptasim mleczkiem i delicjami?  Mogę zjeść całe opakowanie i jednego, i drugiego za jednym zamachem… Poza tym w wolnej chwili oddaję się przyjemności spędzania czasu ze swoimi cudownymi córkami 😀 (17 – 13 – 5 lat), co z pewnością miało wpływ na fakt, że rysie są moimi ulubionymi zwierzętami. 🐱

Jak się może już domyślasz, najbardziej uwielbiam spotkania z ludźmi. Poza tym ciągle mi szkoda czasu na głupoty. Jestem głodna życia – nie tylko czekolady – i nie potrafię się przekonać do robienia tylko jednej rzeczy. Nie i już.

Przy okazji… Jak to się zaczęło?

W 2016 r. powstała w mojej głowie idea stworzenia środowiska przedsiębiorczych ludzi, które w szczególny sposób będzie wspierało i dodawało mocy kobietom. Dlaczego kobietom? Częściej mamy pod górę, gdy jesteśmy oceniane przez nasze macierzyństwo czy chociażby przez prawdopodobieństwo samego zostania matką. Więcej wysiłku wkładamy w powrót na rynek pracy, w godzenie ról, które odgrywamy w strefie prywatnej i zawodowej.

Mając za sobą samotne zmagania z własną przedsiębiorczością, postanowiłam zacząć dzielić się wiedzą i zachęcać ekspertów do poszukiwania współprac biznesowych w społeczności Mocarnych.

Ponieważ pracowałam już jako wydawca, i przez ostatnie lata wprowadzałam na rynek nowe tytuły w jednej z największych grup wydawniczych w Polsce, z biegiem czasu wiele osób zaczęło zadawać mi pytania, jak napisać czy wydać książkę.

Stworzyłam zatem latem 2017 r. nową kategorię postów na MocKobiet.eu, gdzie zaczęłam odpowiadać na pojawiające się nowe potrzeby Czytelników. Niniejsza strona jest wyodrębnioną dawną kategorią blogową z MK. Źle bowiem wpływało na ruch na stronie mieszanie dwóch bajek – porad z kreatywnego pisania, świata książek oraz treści dla przedsiębiorczych. 😉

Obecnie witryna SylwiaChrabalowska.pl zgodnie z planem z 2017 zaczyna krok po kroku swoją metamorfozę w kierunku strony osobistej, która będzie reprezentowała Moc Media. Już dziś możesz TU sprawdzić mój kalendarz i zarezerwować termin na nasze spotkanie, ale pamiętaj, że zarówno opisane tam obszary, jak i ceny są jedynie orientacyjne, ponieważ do każdego człowieka oraz jego problemu, który należy rozwiązać, podchodzę indywidualnie.

Jeśli zastanawiasz się, jak napisać i wydać książkę, jesteś nadal we właściwym miejscu! Koniecznie zostań i czytaj dalej.

Książki są produktem, który choć powstaje z pasji i jest nośnikiem cennej wiedzy, to pozwala również umacniać nazwisko autora w środowisku czy rozbudowywać biznesy.

Prowadzisz sklep dla wędkarzy? Może zatem napisać książkę dla nich, dla swoich klientów? Publikacja, która rozwiązuje ich problem będzie świetną reklamą dla Twojego biznesu. Zastanów się nad tym, czy zatem dziś przyszedł czas na Ciebie?

Z drugiej strony, wiele wody musi upłynąć w Wiśle nim zaczniesz zarabiać z bycia pisarzem. Literatura jest piękną gałęzią sztuki, jednakże niesamowicie wymagającą. Inne oczekiwania mają czytelnicy fantasy, a inne – kryminałów.

Masz w głowie pytanie: Jak napisać książkę?

Jesteś zainteresowany napisaniem książki? Zobaczeniem swojego nazwiska na okładce?

Zastanawiasz się:

  • jak przejść ten proces,
  • jak wytrwać,
  • o czym pamiętać już od początku, by dokończyć projekt i wydać książkę?

Jeśli tak, wypełnij proszę ankietę, w której pytam o Twoje potrzeby i zostaw mi w niej swój e-mail, bym mogła powiadamiać Cię o kolejnych artykułach tutaj na blogu i nowych propozycjach pomocy, które w przyszłości się tu pojawią.

 

Wyniki ankiety zawsze są inspiracją. Oto zaś informacja zwrotna dla Ciebie ode mnie => choć wiele poszukujących osób chce pisać literaturę, warto mieć świadomość, że to poradniki są bardzo często dźwignią wielu biznesów.

Zapraszam 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz